Profilaktyka. Spotkanie z Policją /relacja


10 lipca 2023 r.

W sobotę 08.07.2023 roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla rodziców, to był kolejny Family Spot w Wadowicach. 

          Podczas tych zajęć asp. sztab. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przybliżyła rodzicom następujące tematy:

  • narkotyki i dopalacze, jak zapobiegać uzależnieniom, gdzie szukać pomocy,
  • zagrożenia w sieci, jak komórka, telewizor i komputer wpływają na dziecko, bezpieczne strony, kontrola rodzicielska, niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z Internetu, oraz sposoby na zapobieganie uzależnieniom.

          Podczas całego spotkania rodzice mieli okazję zapoznać się z walizką edukacyjną, która zawierała "niepozorne" przedmioty, które są wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka zawierała również atrapy narkotyków. Rodzice mogli przyglądnąć się z bliska substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych najbliższych. Takie działania podnoszą świadomość rodziców i pozwalają na szybsze reagowanie w kryzysowej sytuacji. Dziękujemy świadomym rodzicom za obecność! Dzieci uczestników w tym czasie, miały zapewnioną opiekę.

Pamiętajmy:

Poświęcajmy dzieciom jak najwięcej naszego wolnego czasu na budowanie relacji. Dawajmy dzieciom przykład, a nie wykład. Pokazujmy jak mądrze wykorzystywać Internet do nauki i zabawy. Pokażmy, że my dorośli też potrafimy spędzać czas bez urządzeń elektronicznych.

Zarząd Wadowickiego Koła ZDR "Trzy Plus".

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter